7 arany
2 ezüst
5 bronz
2023-06-11 07:02:20
Kedden délután vette kezdetét a 72. Bornemissza Gergely Nemzetközi utánpótlás ifjúsági és junior ökölvívó emlékverseny a Magyar Ökölvívó Szakszövetség és az Egri Városi Sportiskola szervezésében. A végső nevezési lista szerint 10 nemzet 235 sportolója lépett szorítóba az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban.
A
Bornemissza emlékverseny Európa legrégebbi ifjúsági, valamint junior tornája, és ezúttal is erős nemzetközi mezőny szerepel. A junior korcsoportban a 2007-2008-ban született ökölvívók, míg az ifik között a 2005-2006-osok bokszolhatnak.
A pénteken befejeződő megmérettetésen szorítóba léptek Azerbajdzsán, Izrael, Skócia, Kazahsztán, Olaszország, Románia, Szlovákia, Tádzsikisztán, Finnország és Magyarország fiatal bokszolói a fiú és leány ifjúsági és junior korosztályokban.
Pénteken egy maratoni, 11.30-tól 21.30-ig tartó programmal, egy ringben megrendezett 43 mérkőzéssel zárult a 72. Bornemissza Gergely nemzetközi utánpótlás ökölvívó emlékverseny. Az egri Kemény Ferenc Sportcsarnokban a finálékat rendezték pénteken, előbb a junior és ifjúsági lányok, majd a junior és ifjúsági fiú kategória kiválóságai húztak kesztyűt.
A Halker-KirályTeam csapatát ezúttal 21 versenyző képviselte a tornán, akik kiválóan szerepeltek. Az ünnepélyes éremátadón 14 versenyzőnk léphetett fel a dobogóra. Ökölvívóink 7 arany, 2 ezüst és 5 bronzérem mellett 6 5. helyezést is elkönyvelhettek a 4 napos viadalon.
Horváth Kármen és EB ezüstérmes ikertestvére Laura is meggyőzően teljesített az emlékversenyen. Amellett, hogy mindketten a dobogó tetején ünnepelhettek Kármen a legjobb ifi mérkőzés különdíját, míg Laura a legjobb ifi lány ökölvívó díját zsebelte be a győztesnek járó serleg mellé.
Kiemelést érdemel továbbá Horváth Szabolcs junior aranyérme is, ami számára junior válogatottságot ért. Teljesen megérdemelt az előrelépés a nagyszerű formában lévő versenyzőnk esetében, hiszen Szabolcs két héten belül 6 győztesen megvívott mérkőzéssel két nemzetközi tornát is megnyert.
További örömteli hír, hogy Vastag Béla serdülő fiú versenyzőnk is válogatott tagságot szerzett!
A versenyzőket a versenyen a Jároszkievicz Krisztián, Ráth Miklós, Bozai Gyula, Czirják András és Balogh András alkotta edzői stáb instruálta és segítette.
Gratulálunk
mindenkinek! Szép munka volt!
Köszönjük támogatóinknak!
