WAKO childrens, kadets and juniors European Championships 2019, Győr

Augusztus 26. és 31. között az Audi Aréna Győr adott otthont az idei utánpótlás kick-box Európa-bajnokságnak. A sportág eddigi legnagyobb létszámú korosztályos kontinensviadala 38 ország 1574 sportolójának 1991 nevezésével zajlott. Soha nem vett még részt ennyi sportoló utánpótlás kick-box Európa-bajnokságon és első alkalommal adta a magyar csapat a legtöbb indulót, 179 főt.

Magyarország kick-boxban most rendezett először utánpótlás világversenyt, ahol először kaphattak lehetőséget a 7-9 éves gyermekek. Rajtuk kívül kadet1 (10-12 évesek), kadet2 (13-15) és junior (16-18) korosztályú versenyzők indultak, hat küzdelmi szakágban – pointfighting, light-contact, kick-light, full-contact, low-kick és K1 – és a formagyakorlatban. A nagy létszámra való tekintettel, már hétfőn elkezdődtek a küzdelmek, 8 tatamin és 3 ringben.

A győri EB fontos lépés lehet a 2028-as Los Angeles-i Olimpia szempontjából.

"Győrben éppen azok a fiatalok lépnek küzdőtérre, akik 2028-ra válhatnak felnőtt világklasszissá. Izgatottan várjuk a történéseket, miközben azt gondoljuk, hogy a kick-box megérett arra, hogy bekerüljön az olimpiai programba. Ha esetleg ott leszünk 2028-ban, garantálom, hogy lesz magyar érem" – jelentette ki Király István Mesteredző, aki május óta az európai szövetség elnöke.

A győri Európa-bajnokság fővédnökei voltak: Schmitt Pál volt köztársasági elnök, Pintér Sándor belügyminiszter, Németh Szilárd honvédelmi miniszterhelyettes, Szabó Tünde sportért felelős államtitkár és Borkai Zsolt, Győr polgármestere.

A szervező csapat döntő többségét a Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia szülői munkaközössége és barátai adták, akik emberfeletti munkával és helytállással biztosították az Eb sikeres lebonyolítását.

Minden idők legnagyobb és legerősebb utánpótlás Európa-bajnoksága egyben minden idők legsikeresebb magyar szereplését is hozta, az összesített éremtáblán a második helyen végzett a csapat, 28 arany, 23 ezüst és 63 bronzéremmel.

A Halker-KirályTeam Kick-box Akadémia versenyzői csapata volt a legnagyobb létszámú klub a magyar válogatottban és az eredmények tekintetében is a legtöbb érmmel járult hozzá a sikerekhez. Király István Mesteredző tanítványai nyerték a magyar csapat érmeinek közel felét, 13 Európa-bajnoki címet, 11 ezüstérmet és 25 bronzérmet.

Akadémiánk az összes szabályrendszerben indított versenyzőt, volt aki több kategóriában is tatamira lépett. A több mint 5 hetes felkészítés minden szempontból megadta az alapot a sikerek eléréséhez. Az edzői csapat – Jároszkievicz Krisztián vezetésével – bebizonyította, hogy képes továbbra is minden más ország előtt járni és fenntartani a másfél évtizedes dominanciát.

A versenyzők emberfeletti teljesítményt nyújtottak, mindenki fegyelmezetten harcolt és betartotta a taktikai utasításokat, amire kivételesen nagy szükség volt a hatalmas és erős mezőnyben.

Kiemelkedő teljesítményt nyújtott Bárdos Inez, aki két arany- és egy bronzérmet nyert, míg a fiúknál Hammer Máté két Európa-bajnoki címet szerzett, ezzel ők lettek egyéniben a legeredményesebb magyar és KirályTeam-es versenyzők.